Translate

czwartek, 6 czerwca 2013

Biuro Podróży R' Tur ogłosił upadłość
Kłopoty kolejnego biura podróży. R’Tur złożyło oświadczenie o niewypłacalności
Oświadczenie o niewypłacalności złożyło w Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim warszawskie biuro podróży R'Tur – dowiedział się reporter RMF FM Piotr Glinkowski. Informacje o kłopotach firmy dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Za granicą jest obecnie 163 klientów touroperatora. Pierwsi mają wrócić do Polski jutro.
Przedstawiciele biura R’Tur zapewniają, że wszyscy turyści mają opłacone hotele. Urząd Marszałkowski z gwarancji bankowych biura zapłaci tylko za powrót do Polski. Klienci firmy są w Egipcie, Turcji, Tunezji, Bułgarii oraz na Krecie i Rodos.
Według informacji RMF FM, wycieczki, które nie dojdą do skutku, wykupiło 300 osób. Klienci, którzy za nie zapłacili, będą mogli starać się o zwrot pieniędzy. Nie wiadomo jednak czy wystarczy ich
dla wszystkich. Gwarancja biura opiewa bowiem na nieco ponad 200 tysięcy złotych.
Od początku czerwca wobec touroperatora toczy się postępowanie o wykreślenie go z rejestru i zakazanie prowadzenia działalności gospodarczej. Zostało wszczęte, gdy 31 maja wygasła gwarancja ubezpieczeniowa, a biuro nie wykupiło nowej. Wszystkie umowy na wycieczki zostały jednak zawarte przed tą datą, w związku z czym klienci są objęci poprzednią gwarancją.
info z e strony: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-klopoty-kolejnego-biura-podrozy-rtur-zlozylo-oswiadczenie-o-,nId,978987

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz