Translate

piątek, 27 września 2013

Lemur Travel -upadłość kolejnego biura

Biuro Podróży Lemur Travel ogłosił komunikat o zakończeniu działalności  z dniem 30.09.2013 roku.


Powodem takiej decyzji są niekorzystne zmiany w ustawach, które weszły w "życie" w tym roku.

Prezes zarządu podziękował Agentom i klientom za zaufanie, jakim zostali obdarowani. W trakcie niemal czterech lat udało im się zbudować od podstaw firmę, której rola na rynku turystycznym wzrastała niemal z każdym miesiącem. 
Pozostając  małą organizacją, zorganizowali wyjazdy kilku tysięcy klientów do kilkunastu krajów, współpracując przy tym z ponad tysiącem biur agencyjnych.


W branży turystycznej dzieje się coraz gorzej.
Państwo nie ułatwia prowadzenia działalności turystycznej.
Małe firmy próbują przetrwać na rynku. 

Wysokie podatki nakładane na branże turystyczne powodują utratę większości zgromadzonych środków, do tego dochodzą  ogólne sytuacje gospodarcze, a także zmiany w przepisach prawnych, dotykające przede wszystkim małych touroperatorów, wprowadzone w maju, sprawiają, że mali przedsiębiorcy zaczynają się liczyć z koniecznością zamknięcia swojej działalności.

Takie sytuacje przydarzyły się właśnie Lemur Travel, i mimo  wysokiej gwarancji ubezpieczeniowej ważnej do marca 2014, uznali, ze decyzję odnoszącą się do ich przyszłości należy podjąć już teraz. 
Dowiedziałam się również, że Biuro mogłoby "przetrwać", gdyby doszło do doinwestowania spółki, ale, okazało się to niemożliwe. Dlatego w tej sytuacji firma musiała podjąć decyzje o zakończeniu działalności operacyjnej z dniem 30 września 2013.

Zarząd podkreśla, że wszyscy klienci, którzy wykupili miejsca w  imprezach, uczestniczą w nich bez jakichkolwiek zmian. Ich decyzja w żadnym stopniu nie wpłynęła na jakość obsługi klientów. Ani jeden klient nie poniósł z tego powodu szkody. 
Ostatni nasi klienci wracają 30 września -  tak jak to wynika z zawartych umów.

Taka informacja to ogromna strata nie tylko dla wszystkich Agentów i klientów, ale uważam, że Państwo i cała gospodarka z tego tytułu straciły najwięcej.
Zakończenie każdej działalności skutkuje wstrzymaniem środków, które "wpływały" do budżetu Państwa, zwolnienia setki pracowników, którzy są już narażeni na bezrobocie, a w konsekwencji obrót pieniędzmi, które były wypłacane na pensje zostaje zahamowany.
Te przykłady są tylko powierzchowne. 
Takie postępowania niosą za sobą zawsze lawinę konsekwencji i skutków, które można sobie wyobrazić.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz